SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

O Marce

  DREWNO, KTÓRE TRWA

Drzewo, rosnąc przez 100 lat, powoli staje się naturalnym, cennym materiałem o wyjątkowych właściwościach.

Firma Osmo przez ponad 100 lat swojej działalności rozwijała się i gromadziła cenne doświadczenia w zakresie obróbki i konserwacji drewna. Fachowa wiedza i bezgraniczne zaangażowanie od lat służą odpowiedniemu przetwarzaniu oraz optymalnej ochronie i impregnacji cennego surowca jakim jest drewno.

 

......

  FARBA, KTÓRA CHRONI

Tylko powłoka opracowana z myślą o specyficznych potrzebach drewna jest w stanie zabezpieczyć je tak, by zachować na długie lata jego naturalne piękno, wytrzymałość i elastyczność.

Już ponad 40 lat temu firma Osmo stała się pionierem w tej dziedzinie, opracowując innowacyjne mikroporowate powłoki na bazie naturalnych olejów i wosków roślinnych. W przeciwieństwie do tradycyjnych lakierów pozwalają one drewnu swobodnie oddychać i odpowiednio je pielęgnują.

  IDEALNE POŁĄCZENIE

Pasja dla obróbki i ochrony drewna spotykają się codziennie w nowoczesnych laboratoriach i fabrykach Osmo. Do dziś jest to jedyna firma, która w celu zapewnienia najwyższej jakości swoich produktów, oferuje podłogi, tarasy, fasady drewniane oraz stolarkę ogrodową zabezpieczone opracowanymi i wyprodukowanymi przez siebie powłokami do drewna.

W ofercie Osmo nie znajdziesz tradycyjnych lakierów do drewna. Zatykają one bowiem pory drewna, powodują podnoszenie się szorstkich włókien, a do tego są podatne na pękanie i łuszczenie się.

Tylko naturalne oleje i woski mogą zapewnić kompleksową ochronę drewna. Drewno i farba z jednego źródła – to rozwiązanie, któremu możesz zaufać.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Początek historii niemieckiej firmy Osmo sięga roku 1878 - działalności tartaku oraz dystrybutora materiałów budowlanych, a następnie jego rozwoju poprzez import drewna i jego przetwarzanie.

W 1964 roku Osmo zniechęcone dostępnymi na rynku lakierami i farbami do drewna opracowało dla swoich produktów zupełnie nowy, innowacyjny typ powłoki. Bazujące na starannie dobranych mieszankach naturalnych olejów i wosków roślinnych impregnaty przeszły wszelkie oczekiwania. Nie tylko skutecznie chronią i pielęgnują drewno oraz nadają mu pożądany wygląd, ale są bezpieczne dla zdrowia i dopuszczone do kontaktu z żywnością.

W 2002 roku centralę firmy przeniesiono do Warendorf w Niemczech, co pozwoliło na rozbudowę centrum logistycznego i magazynowania w Münster o łącznej powierzchni magazynowej ok. 7500 m².

 

Obecnie firma produkcyjna zatrudnia ponad 220 wysoce wykwalifikowanych pracowników, a dystrybucją produktów marki Osmo zajmuje się ponad 2500 dystrybutorów na całym świecie.

Osmo nieustannie doskonali własne receptury i opracowuje nowe typy powłok dedykowane do coraz to nowych potrzeb i wymagań.

W Polsce Generalnym Dystrybutorem marki Osmo jest firma Nobless Polska z siedzibą w Sierosławiu, a produkty Osmo można znaleźć w salonach i sklepach na terenie całego kraju.

pixel