Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Renowacja mebli ogrodowych

2020-02-24
Renowacja mebli ogrodowych

Jak wykonać renowację mebli ogrodowych?

Odpowiedź brzmi: to zależy. Zależy głównie od tego w jakim stanie obecnie jest drewno, ale również od tego jakie środki stosowaliśmy wcześniej. Jeśli chodzi o meble ogrodowe najczęściej mamy do czynienia z zszarzeniem drewna, przez co wygląda ono na stare i zniszczone. Ale i w takiej sytuacji możemy poradzić sobie z problemem.
Istnieją produkty które przywracają zszarzałemu drewnu naturalny kolor oraz wzmacnia strukturę drewna.
Jednym z takich produktów jest żel do usuwania szarości drewna OSMO 6609, występuje w różnych pojemnościach ale do typowego kompletu ogrodowego powinna wystarczyć butelka 0,5l. Żel ten działa dość szybko i po jego aplikacji nie musimy czekać godzinami na efekt końcowy.
Żeby żel zadział skutecznie należy użyć szczotki i mechanicznie wetrzeć go w drewno, a następnie dokładnie opłukać czystą wodą. Po takim zabiegu drewno należy przetrzeć włókniną która ma za zadanie odświeżyć strukturę drewna oraz przygotować je na dalszą obróbkę.

W zależności od tego w jaki sposób chcemy wykończyć drewno możemy użyć różnych rodzajów farb, olei czy też lazur. Najprostszą i najbardziej efektywną metodą będzie olejowanie mebli ogrodowych, gdyż nie tylko zapewnimy im doskonały wygląd naturalnego drewna, ale także chronimy przed czynnikami atmosferycznymi. Olej stanowi doskonałą ochronę przed słońcem, deszczem, wiatrem i ogólną wilgocią. Zabezpiecza również drewno przed działaniem bakterii, grzybów oraz owadów. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że jest to produkt naturalny, który nie oddziałuje negatywnie na środowisko. Jedyną wadą może być to, że zabieg olejowania powinniśmy powtórzyć co roku. Pamiętajmy jednak o tym, że dzięki temu meble będą wyglądały jak nowe co sezon.

W ofercie posiadamy zestaw do renowacji który zawiera wszystkie elementy potrzebne do odszarzenia drewna i jego zaolejowania.

Polecane

pixel