Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Olejowanie tarasu - jaki olej wybrać?

2020-02-25
Olejowanie tarasu - jaki olej wybrać?Posiadając własny taras, altankę czy też patio, nie raz zastanawiamy się jak najlepiej zabezpieczyć drewno z którego jest wykonany. Na rynku do wyboru mamy różnego rodzaju powłoki, takie jak lazury, farby, impregnaty i oleje. W tym wpisie postaram się opisać jak wybrać najlepszy olej do naszych zastosowań.

Jaki olej do tarasów wybrać?

Zasadniczo dostępnych jest kilka rodzajów oleju, ale najważniejsze różnią się rodzajem uzyskiwanego połysku, barwą nadawaną drewnu (lub jej braku), a także odpornością na promienie UV co jest szczególnie ważne jeśli taras narażony jest na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.
Aby podkreślić naturalny i piękny wygląd drewna możemy zastosować olej bezbarwny, występuje on również w wersji odpornej na działanie UV. Co ciekawe, bezbarwnych olejem UV możemy ochronić przed wyblaknięciem zabarwiony olejowo taras. Wystarczy nanieść go jako ostatnią warstwę.

Jak przeprowadzić renowację olejowanego tarasu?

Nie musisz specjalnie przygotowywać powierzchnio drewnianej żeby dokonać jej renowacji. Powierzchnie olejowane mają to do siebie, że wystarczy nałożyć nową warstwę gdy stara zwietrzeje by znów cieszyć się pięknym ogrodem, elewacją... Nie ma potrzeby zdzierać starej warstwy ani gruntować powierzchni drewna.

Polecane

pixel